Wiza na Florydę

Opublikowany: Oct 26, 2022, Zaktualizowano: Oct 26, 2022 | Tagi: Wiza USA, Wniosek wizowy USA, Wymogi wizowe USA

Poniższy artykuł zawiera informacje na temat uzyskania wizy na Florydę lub zwolnienia z obowiązku wizowego przy podróży na Florydę.

Floryda to stan dla miłośników plaży. Znajduje się w nim ponad 965 km plaży. Relaksująca atmosfera i przyjemny klimat sprawiają, że stan jest doskonałym miejscem ma wakacje.

Miami przyciąga turystów, ponieważ stale gości różnorodne imprezy – od profesjonalnych drużyn sportowych, po występy muzyczne oraz wiele innych atrakcji. Popularny pas Miami Beach to także obszar, w którym turyści wygrzewają się w słońcu i stołują się w znakomitych restauracjach na wybrzeżu. Inne popularne miasta to Orlando – siedziba Disney World, Fort Lauderdale – z licznymi popularnymi plażami, a także Key West – popularna wyspa w Cieśninie Florydzkiej, około 4 godziny jazdy od Miami.

Osoby pragnące odwiedzić ten stan muszą uzyskać wizę przy wjeździe do stanu Floryda lub skorzystać ze zwolnienia z obowiązku wizowego dla tego stanu w zależności od celu wizyty, a także państwa obywatelstwa.

Program Ruchu Bezwizowego

Program Ruchu Bezwizowego pozwala obywatelom państw uczestniczących (obecnie liczba tych państw to40) na odwiedzanie Florydy bez wizy na pobyt nie dłuższy niż 90 dni. Kandydaci muszą kwalifikować się do programu ruchu bezwizowego oraz posiadać ważne i zatwierdzone zezwolenie uzyskane w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (ESTA) przed wyjazdem na Florydę drogą powietrzną lub morską. ESTA może być używana w celach turystycznych, biznesowych, w celu tranzytu lub leczenia, jeśli pobyt nie przekracza 90 dni w okresie 180 dni. Aby uzyskać ESTA, konieczne jest posiadanie paszportu z jednego z 40 państw zwolnionych z obowiązku wizowego, wypełnienie formularza wniosku, przejście oceny uprawnień oraz poddanie się kontroli przeszłości w różnych bazach danych, które są udostępniane Służbie Celnej i Ochrony Granic (CBP). Decyzje w sprawie wniosków ESTA są zwykle podejmowane w ciągu 72 godzin.

Możesz sprawdzić, czy kwalifikujesz się do ESTA, odwiedzając stronę wymogów ESTA.

Wiza turystyczna / Wiza wjazdowa

Jeśli nie kwalifikujesz się do ESTA, możesz ubiegać się o wizę kategorii „B” na podróż na Florydę. Wiza B2 jest wydawana w celach turystycznych, a wiza B1 w celach biznesowych. Istnieje również wiza B1/B2, która może być wykorzystywana zarówno do celów biznesowych, jak i turystycznych. Oto czynności, które należy wykonać, aby ubiegać się o wizę kategorii B:

  • Wypełnij wniosek wizowy online (DS-160)
  • Ustal termin rozmowy kwalifikacyjnej w ambasadzie USA – wizyty w ambasadzie można ustalić w trzech punktach: pierwszy to: https://ais.usvisa-info.com, drugi: https://cgifederal.secure.force.com/, trzeci: https://evisaforms.state.gov/Instructions/SchedulingSystem.asp. Każda z tych stron pozwala na rezerwacje terminów tylko w wybranych ambasadach.
  • Zapłać opłatę za wniosek DS-160 (160 USD) – otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem płatności dokonanych za wniosek DS-160 lub opłatę MRV.
  • Zbierz wymaganą dokumentację – w tym paszporty, karty pobytu, stronę potwierdzenia DS-160, typ paszportu i zdjęcie.
  • Opcjonalnie: zbierz dodatkową dokumentację, potwierdzającą zamiar opuszczenia Florydy po wizycie – przykładem takiej dokumentacji mogą być umowy najmu, umowy kredytu hipotecznego, spłaty pożyczki na pojazdy, wyciągi bankowe lub karty kredytowe, umowy o pracę, a także inne umowy, które wiążą finansowe i osobiste interesy wnioskodawcy z ich krajem ojczystym.
  • Weź udział w rozmowie kwalifikacyjnej w ambasadzie – po spotkaniu wnioskodawca otrzyma jedną z trzech decyzji. Wniosek wizowy może zostać zatwierdzony, odrzucony lub będzie wymagał dodatkowego rozpatrywania w ramach „Procedury administracyjnej”. Procedura administracyjna może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, dlatego wnioskodawcom zaleca się planowanie z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jeśli wniosek o wizę zostanie zatwierdzony, wiza zostanie wydana w paszporcie. 

Posiadacze paszportów z państw objętych programem zwolnienia z obowiązku wizowego, w tym Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii lub krajów Europy Zachodniej, pragnący uzyskać ESTA do celów turystycznych, biznesowych, medycznych lub tranzytowych przez Florydę, mogą rozpocząć składanie wniosku już teraz:

Złóż wniosek o ESTA

Dzielić

FacebookTwitterYoutube

Złóż wniosek o ESTA

ESTA jest wymaganym zezwoleniem na podróż dla uprawnionych podróżnych wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych drogą lądową, powietrzną lub morską w przypadku wizyt krótszych niż 90 dni.

Złóż wniosek o ESTA

Archiwa