Jak przyspieszyć podróż do USA

Opublikowany: Feb 11, 2023, Zaktualizowano: Feb 11, 2023 | Tagi: Wymogi ESTA, Wymogi wizowe USA

Ten artykuł ma na celu dostarczenie odwiedzającym Stany Zjednoczone informacji, które pomogą przyspieszyć ich przybycie do tego kraju. Obejmuje szereg tematów związanych z rezerwacją trasy, przygotowaniami do lotów, a także przybyciem na granicę USA.

Złóż wniosek o ESTA lub wizę

Cudzoziemcy odwiedzający Stany Zjednoczone będą potrzebować wizy USA lub ESTA, aby wjechać do tego kraju. Posiadacze paszportów państw objętych programem zwolnienia z obowiązku wizowego, powinni rozważyć złożenie wniosku ESTA. ESTA to program zniesienia wiz pozwalający podróżnym z ponad 39 krajów na wjazd do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych do 90 dni na wizytę. ESTA jest cyfrowo powiązana z paszportem i można ją uzyskać online. Osoby, które nie są uprawnione lub odmówiono im zezwolenia ESTA, będą musiały ubiegać się o wizę, aby odwiedzić Stany Zjednoczone. Wnioskowanie o wizę USA wymaga przedłożenia formularza cyfrowego o nazwie DS-160, a także udziału w rozmowie kwalifikacyjnej w ambasadzie lub konsulacie w kraju obywatelstwa lub zamieszkania wnioskodawcy.

Rezerwacja biletów z wyprzedzeniem

Należy rozważyć rezerwację biletów lotniczych po podjęciu decyzji o planie podróży. Wcześniejsza rezerwacja gwarantuje, że możliwe będzie uzyskanie biletu w wybranym dniu i godzinie lotu. Taryfa lotnicza zazwyczaj nie zmienia się do kilku tygodni przed odlotem, kiedy może nastąpić wzrost lub spadek cen w zależności od zapotrzebowania. Osobom podróżującym służbowo zaleca się rezerwację tak wcześnie, jak to możliwe, ponieważ ceny biletów premium zwykle rosną bliżej czasu lotu. Wcześniejsza rezerwacja gwarantuje również, że podróżny będzie mieć więcej opcji wyboru żądanego miejsca w samolocie.

Rezerwacja zakwaterowania z wyprzedzeniem

Zakwaterowanie należy zarezerwować przed przyjazdem do Stanów Zjednoczonych. Rezerwacja zakwaterowania w ostatniej chwili może prowadzić do rozczarowania, jeśli nie będzie możliwości spełnienia wymagań klienta. Hotele, motele, apartamenty z obsługą i pokoje do wynajęcia oferują podróżnym szereg opcji dostosowanych do każdego budżetu lub pożądanego poziomu usług. Znalezienie odpowiedniego zakwaterowania może być trudne, jeśli duże imprezy są organizowane w danym mieście w określonym terminie. Rezerwacja miejsca z wyprzedzeniem eliminuje ryzyko braku odpowiedniego zakwaterowania podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych.

Dbałość o zdrowie

Osoby przyjmujące leki powinny mieć ich przy sobie wystarczającą ilość na cały pobyt. Należy rozważyć zabranie dodatkowych leków w razie opóźnienia w powrocie do kraju ojczystego. W większości przypadków leki muszą znajdować się w oryginalnym opakowaniu z dostępnymi informacjami o recepcie, np. zaświadczenie lekarskie, jeśli lek jest substancją kontrolowaną w USA. Jednocześnie zalecane jest sprawdzenie, czy szczepienia są aktualne i czy pasażer nie potrzebuje dodatkowych szczepionek przed wjazdem do Stanów Zjednoczonych. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca następujące szczepionki: wirusowe zapalenie wątroby typu A, zapalenie wątroby typu B, odra, świnka i różyczka, polio, zapalenie opon mózgowych, tężec, błonica, krztusiec (Tdap), ospa wietrzna, półpasiec, zapalenie płuc i grypa. Nie wszystkie z tych szczepień są wymagane, aby uzyskać dostęp do Stanów Zjednoczonych, ale mogą być zalecane dla podróżnych w miejscach, gdzie choroby te stanowią ryzyko. Należy skorzystać z porady lekarza, aby ustalić zalecane szczepienia. Osoby z alergiami lub na specjalnej diecie powinny poinformować linię lotniczą z wyprzedzeniem, aby możliwe było przygotowanie dla nich żywności bezpiecznej do spożycia.

Pakowanie bagażu podręcznego

Dotyczy to torby lub plecaka, które pasażer ma przy sobie w kabinie samolotu. Nie wszystkie przedmioty mogą być umieszczane w bagażu podręcznym, więc należy zapoznać się z przepisami obowiązującymi w wybranej linii lotniczej. W bagażu podręcznym powinny znajdować się dokumenty podróży, dowód tożsamości, bilety i karty pokładowe, karty kredytowe, gotówka, karty ubezpieczenia zdrowotnego i podróżnego, leki oraz telefon komórkowy z ładowarką. Można również zabrać coś do czytania i zmianę ubrania w zależności od temperatury w samolocie. Wszelkie płyny zabierane na pokład samolotu muszą być zgodne z obowiązującymi zasadami. Każda butelka płynu musi zawierać nie więcej niż 100 ml, wszystkie pojemniki muszą się mieścić w jednolitrowej zamykanej torebce, a podróżny nie może mieć przy sobie więcej niż jednej torby z płynami. Niektóre lotniska zezwalają podróżnym zabrać dodatkowe torby, jeśli są one przeznaczone na leki.

Pakowanie bagażu rejestrowanego

W przypadku bagażu rejestrowanego zazwyczaj liczba sztuk bagażu, którą można odprawić, jest ograniczona, chyba że użytkownik jest skłonny ponieść dodatkowe opłaty za bagaż. Należy pakować się w sposób przemyślany, aby zmniejszyć opłaty za bagaż rejestrowany i liczbę bagaży przewożonych podczas podróży. Należy pamiętać o ograniczeniach dotyczących towarów niebezpiecznych, w szczególności substancji palnych lub przedmiotów stanowiących zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa osób znajdujących się w samolocie. Jeśli jest to dozwolone, należy umieścić sprzęt elektroniczny w górnej warstwie bagażu, aby umożliwić ich sprawdzenie przez pracowników ochrony lotniska.

Przed przybyciem na lotnisko

W dniu podróży najlepiej przybyć na lotnisko wcześniej i pamiętać o wszelkich komunikatach lub ostrzeżeniach o zmianach mających wpływ na lot. Zazwyczaj zalecane jest przybycie na lotnisko na dwie godziny przed odlotem, ale jeśli lot do Stanów Zjednoczonych odbywa się spoza Ameryki Północnej warto przeznaczyć dodatkowy czas na odprawę. Aby jeszcze bardziej przyspieszyć podróż, można dokonać odprawy online lub zamówić pierwszeństwo przy wsiadaniu na pokład. Osoby chore lub z niepełnosprawnością powinny poinformować o tym linie lotnicze, aby mogły one odpowiednio się przygotować na przybycie pasażera.

W terminalu odprawy

Należy pamiętać o kilku kwestiach po przybyciu do terminalu odprawy na lotnisku. Należy mieć przy sobie paszport lub dokument podróży, a także mobilną lub wydrukowaną kartę pokładową. Podczas przechodzenia przez kontrolę bezpieczeństwa należy wyjąć z bagażu płyny i urządzenia elektroniczne i umieścić je w pojemniku w punkcie kontroli. Konieczne może być zdjęcie butów i biżuterii oraz poddanie ich kontroli w aparacie rentgenowskim. Po przejściu przez urządzenia do kontroli bezpieczeństwa pasażer może odebrać należące do siebie przedmioty i przejść do terminalu.

Po przybyciu do Stanów Zjednoczonych

Przyjezdni do Stanów Zjednoczonych z innego kraju będą musieli przejść przez odprawę celną po przyjeździe. Aby odprawa celna odbyła się szybciej, należy mieć przy sobie paszport i wypełniony formularz celny. Po odprawie celnej można przystąpić do odbioru bagażu i udać się do miejsca docelowego.

Podsumowanie

Ten artykuł zawiera podsumowanie kwestii związanych z podróżą do Stanów Zjednoczonych. Omówiono szereg tematów dotyczących planowania trasy podróży, pakowania, podróży lotniczej i przekraczania granicy USA. Dzięki lepszej organizacji podróży można mieć więcej czasu, aby cieszyć się wizytą w Stanach Zjednoczonych.

Dzielić

FacebookTwitterYoutube

Złóż wniosek o ESTA

ESTA jest wymaganym zezwoleniem na podróż dla uprawnionych podróżnych wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych drogą lądową, powietrzną lub morską w przypadku wizyt krótszych niż 90 dni.

Złóż wniosek o ESTA

Archiwa