Aktualizacja zezwolenia na podróży ESTA w ramach programu ruchu bezwizowego

Opublikowany: Oct 26, 2022, Zaktualizowano: Oct 26, 2022 | Tagi: Błąd w ESTA, aktualizacja ESTA

Wstęp

Aktualizacja ESTA zapewnia, że CBP jest informowane o zmianach w planach podróży lub innych kwestiach związanych z podróżą. Nieaktualizowanie lub niesprawdzenie wniosku ESTA przed wyjazdem może spowodować problemy na granicy USA lub przed wyjazdem do USA. Status wymaganej płatności za wniosek określa, jakie informacje mogą być aktualizowane w ESTA.

Co można zaktualizować w ESTA przed przesłaniem płatności

Przed złożeniem elektronicznego wniosku o zezwolenie na podróż z wymaganą płatnością można zaktualizować wszystkie pola danych wniosku z wyjątkiem numeru paszportu i państwa wydającego paszport. Możliwe będzie wyświetlenie i potwierdzenie numeru paszportu oraz państwa wydającego paszport, ale nie będzie możliwa edycja tych pól. W razie popełnienia błędu w numerze paszportu lub państwie wydającym paszport, konieczne będzie złożenie nowego wniosku ESTA z poprawionymi informacjami. Podczas składania nowego wniosku ESTA konieczne może być potwierdzenie, że wnioskodawca chce zastąpić poprzedni wniosek.

Co można zaktualizować w ESTA po przesłaniu płatności

Wniosek ESTA jest zwykle przetwarzany natychmiast po realizacji płatności, a wniosek zostanie sklasyfikowany w jednym z trzech statusów, tzn. „Zezwolenie zatwierdzone”, „Brak zezwolenia na podróż” lub „Oczekujące”.

Wnioski, których status to „Zezwolenie zatwierdzone” lub „Oczekujące” – jedynymi polami, które można edytować dla oczekujących lub zatwierdzonych wniosków, są adres e-mail do kontaktu z wnioskodawcą i adres wnioskodawcy podczas pobytu w USA.

Wnioski o statusie „Brak zezwolenia na podróż” – we wniosku nie można wprowadzać żadnych zmian. Konieczne będzie złożenie nowego wniosku z poprawionymi polami, a jeśli popełniono błąd w pytaniach kwalifikacyjnych od drugiego do dziewiątego, można skontaktować się z zespołem ESTA, aby wprowadzić zmiany i poprawić błąd we wniosku ESTA.

Często zadawane pytania podczas aktualizowania ESTA

Od momentu uzyskania ESTA wydano mi nowy paszport – co zrobić?

Jeśli paszport, którego użyto do ubiegania się o ESTA, uległ zmianie, utracił ważność bądź został zgubiony lub skradziony, należy ponownie rozpocząć proces ubiegania się o nowe zezwolenie na podróż.

Popełniłem błąd we wniosku ESTA dotyczący numeru paszportu, daty wydania lub daty ważności. Jak mogę to poprawić?

Wszyscy wnioskodawcy mają możliwość zapoznania się z dostarczonymi informacjami i upewnienia się, że są one poprawne przed złożeniem wniosku. Zmiany w swoim zgłoszeniu można wprowadzić przed przesłaniem płatności. Obejmuje to wszystkie dane z wyjątkiem numeru paszportu i państwa wydającego paszport.

Zapomniałam podać swoje drugie imię we wniosku ESTA – co powinnam zrobić?

Jeśli drugie imię nie jest widoczne we wniosku w sekcji „Imiona (nadane)”, musisz złożyć wniosek o nowe zezwolenie ESTA.

Czy mogę zaktualizować ESTA, jeśli moje nazwisko zmieniło się w wyniku małżeństwa lub rozwodu?

Jeśli sytuacja osobista wnioskodawcy uległa zmianie z jakiegokolwiek innego powodu, na przykład nazwisko uległo zmianie przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych, konieczne będzie złożenie wniosku o nowe zezwolenie ESTA.

Czy muszę aktualizować ESTA, jeśli niedawno zostałem skazany za przestępstwo?

Jeśli odpowiedzi na pytania kwalifikacyjne ESTA dotyczące rejestru karnego, historii imigracyjnej lub narkotykowej nie są już zgodne z prawdą, konieczne będzie złożenie wniosku o nowe zezwolenie ESTA przy użyciu danych, które najdokładniej oddają obecne okoliczności.

Muszę zaktualizować wniosek, aby wprowadzić zmiany, ale nie pamiętam numeru wniosku – co zrobić?

Numer wniosku można odzyskać, sprawdzając status ESTA i wprowadzając wszystkie wymagane informacje w formularzu z wyjątkiem „Numeru wniosku”. Aby sprawdzić status, musisz mieć dostęp do następujących informacji:

  • Numer paszportu
  • Data urodzenia
  • Państwo wydające paszport
  • Data wydania paszportu
  • Data ważności paszportu

System podaje numer wniosku i skieruje na stronę, na której można zmienić adres e-mail do kontaktu z wnioskodawcą i adres wnioskodawcy podczas pobytu w USA.

Podsumowanie

Aktualizowanie wniosku ESTA zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia problemów podczas podróży do Stanów Zjednoczonych. Dokładne sprawdzenie informacji o wnioskodawcy ESTA przed złożeniem wniosku zapewnia, że wnioski zostaną szybko zatwierdzone bez zbędnych opóźnień lub konieczności ponownego składania. W przypadku uzyskania nowego paszportu, zmiany nazwiska lub zmian w uprawnieniach konieczne będzie złożenie nowych zgłoszeń ESTA, dlatego podróżni powinni zaplanować z wyprzedzeniem złożenie wniosku o nowe zezwolenie ESTA na co najmniej 72 godziny lub więcej przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych.

Posiadacze paszportów z państw objętych programem zwolnienia z obowiązku wizowego, w tym Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii lub krajów Europy Zachodniej, pragnący uzyskać ESTA do celów turystycznych, biznesowych, medycznych lub tranzytowych, mogą rozpocząć składanie wniosku już teraz:

Złóż wniosek o ESTA

Dzielić

FacebookTwitterYoutube

Złóż wniosek o ESTA

ESTA jest wymaganym zezwoleniem na podróż dla uprawnionych podróżnych wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych drogą lądową, powietrzną lub morską w przypadku wizyt krótszych niż 90 dni.

Złóż wniosek o ESTA

Archiwa